Crest zuby

  Zlomenie zuba.

  Môže sa pri bielení zubov peroxidom zlomiť zub? Na internete som čítala, že sa to niekomu stalo.
  Želmíra

  Ďakujeme za túto otázku, radi túto fámu vysvetlíme, keďže tiež sme už pri prezeraní rôznych internetových diskusií boli svedkami podobných nezmyslov. Zub sa v dôsledku bielenia zubov zlomiť samozrejme nemôže. Na internete sa pohybujú rôzni ľudia. Nikdy neviete či v takejto anonymnej diskusii nepíše nejaký záškodník, konkurent, alebo jednoducho človek, ktorý o tematike prakticky nič nevie, len šíri hoaxy a mýty. Ak by ste bielením zubov chceli zlomiť zub, museli by ste sa veľmi snažiť. Použiť by ste museli veľmi vysoké dávky peroxidu a ani tak by sa Vám to nepodarilo. Teoretická šanca na niečo také je len pri viacnásobnom a nešetrnom bielení mŕtveho zuba zvnútra. Je to špeciálna metóda, ktorá sa využíva len v ordináciách na odstránenie typicky tmavšieho sfarbenia mŕtvych zubov. Muselo by ale ísť skutočne o viacnásobné a veľmi neodborné a nešetrné bielenie, aby k niečomu takému ako je zlomenie zuba vôbec mohlo dôjsť.
  Taktiež to platí aj o podobných internetových fámach, akými sú štiepenie skloviny či napríklad ryhy na zuboch v dôsledku bielenia. Ak tam tie ryhy sú, tak tam boli už aj pred bielením. Bielenie ich len odkrylo, keďže ich dovtedy nebolo vidieť. Ryhy nevznikajú zo dňa na deň, ani pri 10 či 20-dňovom domácom bielení a ani pri jednorazovom ordinačnom bielení zubov. Ak máte na zuboch ryhy, nejde o žiadny vážny defekt. Je to bežná vec, ktorá je prevažne dôsledkom stravy.
  Čo sa týka štiepenia skloviny pri bielení, tak také niečo je samozrejme nezmysel. Toto snáď netreba ani nejako podrobnejšie vysvetľovať.

  Bielenie plômb alebo mŕtvych zubov

  Chcela by som sa opytat ci bieliace pasiky vobec nevybielia plomby a mrtvy predny zub? Bude to velky rozdiel? Odporucate ich radsej nepouzivat kvoli velkemu rozdielu medzi jednotlivymi zubami?
  Rado

  Áno, pásiky, ani žiadny iný produkt na bielenie zubov, samozrejme nič umelé nevybielia. Plomby nevybieli ani bielenie u zubára v ordinácii. Nepoznáme Vaše zuby. Takže rozhodovať sa musíte sama. U pásikov je tá výhoda, že si viete stupeň vybielenia korigovať tak, že ich jednoducho po niekoľkých dňoch prestanete používať a zvyšné aplikácie si necháte na neskôr. Máme desiatky tisíc zákazníkov za 8 rokov pôsobenia na trhu, ktorí majú plomby aj na predných zuboch a bielia si zuby bez problémov. Kontrast nebude nejaký extra veľký, keďže vonkajšie zafarbenia sa z plomby odstránia (vo vnútri však neprebehne žiadna ďalšia oxidácia smerom k ešte belšej farbe, keďže je to umelý materiál a nie živý zub).

  Bielenie zubov počas tehotenstva a kojenia

  Chcem sa opýtať či môžem používať bieliace pásiky počas tehotenstva alebo keď kojím.
  Eliška

  Dobrý deň,
  odpoveď nájdete aj tu:
  https://bieliace-pasiky.com/info/casto-kladene-otazky/id-info-articles/25.

  Máme veľa zákazníčok, ktoré pásiky v takomto období používajú bez problémov. Ale povedať vám, či ich môžete alebo nemôžete používať, nevieme, keďže nepoznáme váš chrup ani stravovacie návyky, životosprávu a podobne, a netušíme či trpíte alebo netrpíte tzv. tehotenskou paradonditídou. Bielenie zubov sa počas tehotenstva a tesne po ňom zvykne neodporúčať práve kvôli tejto tehotenskej paradonditíde. Najprv teda musíte vedieť, či ňou netrpíte a či máte celkovo zdravý chrup a až potom sa sama rozhodovať či budete bieliť zuby. Je to len na vás. O nič iné nejde, len o stav vášho chrupu, keďže na nič iné pásiky nejaký dosah nemajú a nemôžu mať.
  Netušíme teda takto na diaľku či trpíte tehotenskou paradonditídou alebo nie, takže Vám na túto otázku nemôžeme odpovedať. Zuby sa odporúča v takomto období nebieliť, ale je to individuálne. Ak uplatníte individuálny prístup a prehodnotíte stav chrupu, prípadne to necháte na Vašom zubárovi, nebude s bielením žiadny problém.

  Umývanie zubov pred bielením

  Prečo si nemám pred aplikovaním pásikov umývať zuby? Ďakujem za odpoveď.
  Ján N.

  Zuby by sa nemali umývať TESNE pred aplikovaním pásikov a to len z toho dôvodu, že si ich môžete trochu rozcitlivieť umývaním kefkou a potom môže byť zvýšená citlivosť vyššia ako bez toho. Ale nič nepokazíte, ak si umyjete zuby JEMNE aj pred aplikáciou. Nemusí to byť ale tesne pred aplikáciou (tesne znamená napríklad 10 či maximálne 20 minút pred aplikáciou). Pásiky je vhodné aplikovať na čisté zuby, ale to sa predpokladá, že sa pred aplikáciou napijete čistej vody a zuby tak prepláchnete + pred aplikovaním si zuby prstom vysušíte, aby ste odstránili sliny a jemný povlak zo zubov. A na suché zuby potom aplikujete pásiky. Pokojne si teda zuby aj umyte po jedle večer a napríklad 20 ci 30 minút po tom si aplikujte pásiky. Ak nemáte problém so zvýšenou citlivosťou zubov počas bieliacej kúry, tak si zuby môžete umyť aj tesne pred aplikáciou.

  Pauza v bieliacej kúre

  Dobrý deň, som veľmi spokojná s Vašim výrobkom, ale mám jednu otázočku. Môžem urobiť v bielení občas pauzu jeden alebo dva dni? Ďakujem.
  Barbora

  Dobrý deň, nebude to problém. Jeden či 2 dni pauzy počas bieliacej kúry nevadia. Na efekt bielenia to nebude mať prakticky žiadny negatívny efekt, resp. len minimálny a ťažko povšimnuteľný.

  Skrátenie času bielenia

  Môžem si dávať pásiky na kratšie ako je uvedené v návode?
  Markéta Ch.

  Ak je náhodou citlivosť zubov nepríjemná, dávajte si občas 1-2dňovú pauzu v bieliacej kúre. Citlivosť bude slabšia alebo zmizne úplne. Ak tu nejde o citlivosť zubov, ale len o všeobecnú otázku, tak áno, môžete. Efekt bude ale slabší ako keby ste využili celú minutáž bielenia. Ten rozdiel v efekte ale nemusí byť nejaký výrazný, bude to len minimálny rozdiel, možno aj ťažko povšimnuteľný. Na kratší čas sa teda pásiky môžu dávať, na dlhší čas nie. Zvýšilo by to zbytočne citlivosť zubov a lepší efekt by tým dosiahnutý nebol, keďže gél sa po určitom čase spotrebuje a zneutralizuje a nepôsobí už ďalej.

  Porcelánovo biele zuby

  Zaujimalo by ma, ktoré pásiky by ste mi odporučili ak by som chcel pasiky s najvyššou schopnosťou bielenia. Chcel by som docieliť az take úplne biele zuby ako by boli z porcelanu. Inak som so značkou Crest veľmi spokojný.
  Mojmír S.

  Porcelánovo biele zuby nedocielite ak na to nemáte genetický predpoklad. Zuby sa nedajú bieliť donekonečna, sú tam určité hranice, za ktoré sa nedá ísť a je to dané aj geneticky, aj životosprávou a starostlivosťou o zuby. Nevieme Vám teda sľúbiť, že budú zuby porcelánovo biele, ale budú určite najbelšie ako je to konkrétne u Vás možné. Samozrejme za predpokladu pridržiavania sa návodu na použitie a dodržiavania bielej diéty počas bieliacej kúry.

  Bielenie zubov počas dojčenia.

  Je možné používať pásiky počas dojčenia?
  Tatiana

  Všeobecne sa neodporúča bieliť si zuby počas tehotenstva a aj tesne po ňom, čiže aj počas dojčenia. Sklovina zubov môže, ale nemusí byť, jemne oslabená. Nemôžeme Vám preto odporučiť bielenie zubov počas dojčenia, aby sme sa držali všeobecného odporúčania. Ak ste si istá, že nemáte chrup nijako oslabený, nemáte kazy alebo zápal ďasien, použitie pásikov by malo byť úplne bezproblémové, najmä tých slabších druhov pásikov. Treba sa samozrejme pridržiavať návodu na použitie.

  Odporúčaná bieliaca zubná pasta.

  Odporučte mi bieliacu zubnú pastu, ďakujem.
  Denisa

  Zubné pasty bielia, resp. leštia len povrch zubov. Ak chcete zuby vybieliť, je potrebné použiť bieliace pásiky. Pasty nemusia zuby dostatočne vybieliť. Ľuďom, ktorí majú zuby zafarbené len zvonku, môžu k belšiemu odtieňu zubov dopomôcť aj bieliace zubné pasty Crest, ale väčšina ľudí má zažltnuté čiastočky aj vo vnútri zuboviny a tam pomôžu len pásiky. K nejakému zosvetleniu zubov však určite dôjde aj za pomoci pást Crest. Odporučili by sme ako najlepšiu pastu 3D White Brilliance BOOST alebo pastu 3D White Brilliance, či napríklad pastu 3D White Diamond Strong alebo Glamorous White. Všetky sú výborné, určite s nimi budete spokojná tak, ako aj prakticky všetci naši zákazníci. Pasty kúpite v e-shope Bieliace-pasiky.com.

  Bezpečnosť bielenia zubov.

  Je bielenie zubov naozaj bezpečné?
  Zdenka

  Pani, Zdenka, ak máte zdravý chrup teraz, budete ho mať rovnako zdravý aj po bielení zubov. Dokonca bude o niečo krajší, keďže zuby budú belšie. Zuby by si nemali bieliť ľudia, ktorí majú zápal ďasien, príliš veľa kazov, alebo vysokú kazivosť zubov, či nejako poškodený chrup. Ľudia so zdravým chrupom sa pri bielení zubov nemajú čoho obávať. Pásiky Crest obsahujú oveľa nižšie koncentrácie účinných látok, ako používajú zubári pri ambulantnom bielení. Aj bielenie u zubára je bezpečné, aj bielenie pásikmi. Pásikmi bielite viac dní po dobu 30 alebo 60 minút denne, preto dochádza k bieliacemu efektu pekne postupne a šetrne, čo je väčšinou aj účinnejšia metóda ako nárazové bielenie jednorazovo počas jediného sedenia v ambulancii u zubára.

  Používanie pásikov u 10-ročného.

  Chcela by som sa opýtať, či môže pásiky Crest používať 10-ročné dieťa. Plánujem ich kúpiť dcére. Ďakujem za odpoveď.
  Jana

  Neodporúčame používanie pásikov deťom. Na obale pásikov Crest je uvedené, že pásiky by nemali používať deti vo veku do 15 rokov.

  Môžem po aplikovaní pásikov jesť?

  Zdravím, môžem po aplikovaní pásikov jesť?
  Jožo

  Dobrý deň, pán Jozef. Ak máte pásiky s Advanced Seal (Strong Grip No Slip) technológiou, tak môžete jesť aj počas aplikácie, ale ak nemusíte, radšej počas aplikácie nejedzte. Zbytočne si tým narušíte komfort samotného bielenia. Inak jesť môžete po zosadení pásikov zo zubov úplne bez problémov.

  Rozdiel medzi Supreme a FlexFit Supreme.

  Dobrý deň. Chcem sa opýtať, aký je rozdiel medzi pásikmi Supreme a FlexFit Supreme?
  Alena

  Dobrý deň, Alena. Pásiky FlexFit Supreme sú zo série 3D White, ktorá sa predáva v obchodoch, lekárňach, drogériách USA a podobne. Tieto pásiky majú aj Advanced Seal (Strong Grip, No Slip) technológiu, takže na zuboch držia veľmi pevne a nikdy sa nešmýkajú. Pásiky Supreme nie sú zo série 3D White, predávajú sa len v zubných ambulanciách USA. Nemajú spomínanú technológiu silnejšieho prilepenia, ale aj napriek tomu držia na zuboch dostatočne. Rozdiel je aj v spôsobe aplikácie. Pásiky FlexFit sa používajú na hodinu denne počas 14 dní a pásiky Supreme na 30 minút denne počas 42 dní. Na vybielenie zubov nie je potrebné až také veľké množstvo aplikácií a preto máme v ponuke v e-shope Bieliace-pasiky.com aj polovičné a tretinové balenie pásikov Supreme.

  Káva a bielenie zubov.

  Chcela by som sa opýtať, či počas bielenia zubov vašimi pásikmi možem piť kávu?
  Nikol

  Dobrý deň, počas aplikácie pásikov Crest nemusíte úplne prestať piť kávu. Ale samozrejme platí fakt, že ideálna biela diéta je úplne bez kávy. Je preto vhodné kávu aspoň obmedziť, alebo ju nepiť tesne pred aplikovanim pásikov na zuby a po aplikácii.

  Puklinka na zubnej sklovine.

  Dobrý deň, je možné aby sa mi kvôli bieliacim pásikom spravila puklinka na zubnej sklovine? Vďaka za odpoveď.
  Abraham

  Dobrý deň, nie nie, také niečo je chemicky absolútne nemožné. Puklinku ste tam už mali, ale doteraz ste ju kvoli povlaku, kameňu a hlavne vonkajším vrstvám usadených farbív nevideli.

  Crest 3D 1-hour EXPRESS.

  Dobrý deň, zakúpili sme si od vás balík bieliacich pásikov Crest 3D White 1-hour EXPRESS, a chcel by som sa opýtať z akého dôvodu sa to môže znova použiť až o 3 mesiace? Prečo nie napríklad o 2 týždne alebo o mesiac, keď by som chcel mať skôr biele zuby.
  Tibor

  Dobrý deň, tak to určil výrobca, ale je to len taký všeobecný pokyn. Ak nepociťujete nejakú extrémnu zvýšenú citlivosť zubov po tejto hodinovej aplikácii pásikov, bez problémov môžete dalšiu aplikáciu uskutočniť napríklad aj o dva týždne. Nič zlé sa nestane.

  Pasta na citlivé zuby.

  Dobrý deň, prosím Vás, vedeli by ste mi odporúčiť z vašej ponuky nejakú účinnú bieliacu pastu pre citlivejšie zuby? Ďakujem veľmi pekne.
  Mária

  Dobrý deň, najlepšia pasta na leštenie povrchu zubov (pre citlivé zuby) je táto: http://bieliace-pasiky.com/detail/150/bieliaca-zubna-pasta-3d-white-sensitivity-luxe

  Biela diéta.

  Akým potravinám sa mám vyhýbať počas bielej diéty?
  Renáta

  Informácie o bielej diéte nájdete tu: http://bieliace-pasiky.com/info/ako_sa_starat_o_zuby
  Bielu diétu je vhodné dodržiavať 1-3 dni pred bieliacou kúrou, ale najdôležitejšie je ju dodržiavať počas bieliacej kúry a aspoň 2-5 dní po ukončení bieliacej kúry bielenia zubov.

  Bielenie zubov počas tehotenstva.

  Môžu pásiky Crest používať aj tehotné ženy?
  Simona

  Neodporúča sa to. Počas tehotenstva môže byť sklovina zubov mierne oslabená, preto sa všeobecne v tom čase bielenie zubov neodporúča. Je to však len všeobecné odporúčanie, keďže predajca nemôže vedieť v akom stave má zákazník, ktorý si kupuje bieliace pásiky, chrup.

  Pasta na citlivé zuby.

  Ktorú pastu na citlivé zuby by ste mi odporučili?
  Slávka

  Odporúčame jednu z týchto zubných pást Crest na citlivé zuby:

  zubná pasta Crest SENSI REAPAIR and PREVENT
  zubná pasta Crest Pro-Health SENSITIVE + ENAMEL SHIELD
  zubná pasta Crest SENSI-Relief Scope
  Výber konkrétnej pasty je už na Vás, všetky sú veľmi účinné a vysokokvalitné.

  Vekové obmedzenia.

  Od akého veku sa môžu používať pásiky Crest? Môžem ich používať ak mám 18 rokov? Ďakujem za odpoveď.
  Natália

  Pásiky Crest môžete používať ak máte 18 rokov. Neodporúčajú sa odporúčať deťom do 12 rokov.

  Ako si vybrať produkt?

  Dobrý deň, neviem si vybrať spomedzi všetkých druhov bieliacich pásikov. Vedeli by ste mi poradiť? Ďakujem.
  Lukáš

  Lukáš, ďakujeme za záujem o produkty Crest. Rady o tom, ako si vybrať správny produkt nájdete tu: http://bieliace-pasiky.com/info/ako_si_vybrat_spravny_produkt
  Odporúčame bieliace pásiky Crest 3D White Professional Effects alebo Cres 3D White FlexFit Supreme, alebo Crest 3D White BRILLIANCE FlexFit.

  Biele fľaky na zuboch.

  Dobrý deň, po druhej aplikácii pásikov mám na zuboch biele fľaky. Je to v poriadku?
  Jakub

  Áno, je to znamením toho, že pásiky účinkujú. Biele fľaky po ďalších aplikáciach zmiznú a zuby budú viditeľne belšie.

  Ako často bieliť zuby?

  Ako často môžem používať bieliace pásiky?
  Ján

  Existuje viacero druhov pásikov Crest, preto by bolo vhodné otázku ešte trochu upresniť. Všeobecne platí, že nebude potrebné po použití jedného balenia pásikov Crest použiť hneď ďalšie balenie, keďže zuby budú pekne vybielené. Ak by ste ale chceli použiť čím skôr aj ďalšie balenie, tak to nie je problém, ak ste počas bielenia nepociťovali nejakú veľmi zvýšenú citlivosť zubov a ak máte zdravý chrup. Všeobecne sa odporúča dodržať odstup mesiacov medzi jednotlivými baleniami, ale v praxi nie je problém použiť aj dve celé balenia za sebou (dve slabšie druhy pásikov, alebo jeden silnejší typ a druhý slabší). Nie je to však prakticky nikdy potrebné. Ak ste počas bieliacej kúry pociťovali zvýšenú citlivosť zubov, ktorá Vám bola nepríjemná, nepoužívajte hneď ďalšie balenie pásikov, dajte si určite trochu pauzu, aby pocit zvýšenej citlivosti zubov úplne ustúpil.

  Žuvačky na bielenie zubov.

  Dobrý deň, videla som v jednom obchode žuvačky na bielenie zubov. Je to účinné? Môže mi to pomôcť?
  Silvia

  Bohužiaľ nie, budú to zbytočne vyhodené peniaze. Žuvačky zuby určite nevybielia. Ak nechcete do bieliaceho produktu investovať veľa peňazí, skúste bieliacu zubnú pastu Crest 3D White Brilliance BOOST.

  Dentálna hygienu pred bielením.

  Je potrebné absolvovať pred bielením zubov dentálnu hygienu?
  Romana

  Áno, je to vhodné. Nie je to nutné, ale vhodné, zlepší to bieliaci efekt. Je lepšie keď bieliaci gél pôsobí na povrch čistých zubov, môže tak lepšie penetrovať a pôsobiť.

  Aké pasty mám používať po bielení zubov?

  Aké pasty mám používať po bielení zubov?
  Kamil

  Ráno používajte bieliacu pastu, večer pastu s fluoridom. Alebo aj ráno, aj večer pastu s fluoridom a bieliacu pastu hocikedy počas dňa, ideálne po jedle. Ako bieliaca zubná pasta je ideálna Crest 3D White Brilliance BOOST.

  Môžem si po bielení pásikmi umyť zuby?

  Môžem si po bielení pásikmi umyť zuby?
  Renáta

  Áno, odporúčame najprv zmyť zvyšky bieliaceho gélu zo zubov pomocou kefky a vody a najskôr o 10-20 minút si aj umyť zuby klasicky zubnou kefkou a pastou. Ideálne pastou Crest, ktorá podporí bieliaci efekt pásikov (3D Glamorous White, alebo napríklad 3D White Brilliance).

  Citlivé zuby.

  Poradíte mi? V poslednom čase mám dosť citlivé zuby na sladké, studené... čo s tým mám robiť? Ďakujem za každú radu.
  Jana

  V prvom rade by bolo vhodné navštíviť svojho zubného lekára, ktorý Vám vyšetrí odhalené zubné kŕčky. Citlivosť môže mať svoj pôvod práce tam. Príčinou však môže byť aj postupujúca paradontitída, preto je návšteva zubára naozaj potrebná. Nemusí to však byť nič vážne, citlivosť zubov z času na čas trápi veľa ľudí. Je vhodné používať pasty na citlivé zuby (napríklad Crest Sensi-Repar and Prevent s obsahom fluoridu cínatého, Crest 3D White Sensitivity LUXE, Crest Sensi-Relief Scope, alebo iné zubné pasty ako napríklad Sensodyne či Elmex), používať kefku s mäkkými štetinkami s laserovo zabrúsenými štetinkami ako napríklad Curaprox a informovať sa u dentálnej hygieničky alebo zubného lekára či máte správnu techniku čistenia zubov, ktorá neodkrýva zubné kŕčky ešte viac.
  Prospešným riešením a veľkou úľavou by pre Vás bolo aj použitie pásikov Crest SENSI-STOP, ktoré nie sú určené na bielenie zubov, ale na úľavu pri zvýšenej citlivosti zubov. Pásiky sa nechajú na najviac postihnutom mieste pôsobiť 10 minút. Zuby prestanú byť citlivé až na 1 mesiac. Balenie týchto pásikov obsahuje až 6 takýchto aplikácií = úľava až na 6 mesiacov, ale dajú sa kúpiť aj ešte väčšie balenia. Kúpite tu: http://bieliace-pasiky.com/detail/128/-pasiky-proti-citlivosti-zubov-crest-sensi-stop

  Bielenie laserom.

  Dobrý, sú pásiky lepšie ako bielenie laserom?
  Silvia

  Silvia, bielenie laserom je len pojem, pod ktorým si ľudia predstavujú superlaser v ordinácii zubára, ktorý im vybieli zuby o 10 odtieňov. Bohužiaľ to tak v skutočnosti nie je. Nejde o laser, ide o obyčajnú UV lampu, ktorá má len urýchľovať pôsobenie bieliaceho gélu, ktorý je hlavným činidlom samotného bielenia zubov. Pojmy ako „laserové bielenie“, či „bielenie laserom“ sú len marketingovými pojmami, rovnako ako samotná UV lampa, ktorá sa pri tomto type bielenia používa. Je dokázané, že táto lampa má v skutočnosti len minimálny vplyv na samotný bieliaci efekt. Hlavnú prácu robí bieliaci gél. Takéto jednorazové a nárazové bielenie v ambulancii však nemusí mať vždy uspokojivé výsledky, keďže aj samotní zubári odporúčajú následne používať nejaké produkty na domáce bielenie pre podporenie bieliaceho efektu. U pásikov Crest máte istotu výsledku vzhľadom na obrovské množstvo pozitívnych ohlasov skutočných používateľov pásikov a zákazníkov e-shopu Bieliace-pasiky.com, či iných používateľov pásikov po celom svete a hlavne v USA.

  Zubné plomby.

  Dobrý deň. Mám na predných zuboch plombu. Bude to po bielení vidno?
  Marek

  Ak máte na zuboch bielu plombu, plomba nezmení bielením svoju farbu, resp. môže zmeniť iba minimálne tým, že sa z povrchu odstránia vonkajšie zafarbenia. Ak máte plombu na zuboch spredu, pravdepodobne ňou máte zaplombovaný zubný kŕčok. Kŕčky sú väčšinou tmavšej farby (žltšieho odtieňa) ako samotné zuby. Ak by to teda aj bolo trochu vidno, bolo by to prirodzené. Bieliaci efekt si však pri používaní pásikov viete sám korigovať, keďže pásiky sa používajú niekoľko dní. Keď sa Vám už bude zdať, že plombu začína byť vidno, s bielením prestanete a zvyšné pásiky si necháte na neskôr. Podľa skúseností však vieme, že plomba nie je nikdy nejako veľmi viditeľná a teda aj ľudia so zaplombovanými zubnými kŕčkami používajú bez problémov celé kúry pásikov Crest.

  Sklovina a obsah látok.

  Mám dve otázky. 1. Je bielenie pásikmi bezpečné pre sklovinu? 2. Obsahujú pasty rovnaké látky ako pásiky?
  Ľudka

  Ďakujeme za otázky. Bielenie pásikmi Crest je odporúčané Americkou zubnou asociáciou Je teda úplne bezpečné a neškodné pre zdravé zuby. Bieliť sa samozrejme môžu len zdravé zuby, ktoré netrpia nejakou extrémnou kazivosťou, veľkým množstvom neliečených kazov alebo zápalom ďasien. Pásiky nemajú ako sklovinu zubov poškodiť. U zdravých zubov je to prakticky nemožné pri danej koncentrácii produktu a používaní podľa návodu na použitie. Čo sa týka zloženia produktov, tak pásiky obsahujú pre bielenie zubov účinnejšie ingrediencie ako pasty. Pasty bielia, resp. leštia, len povrch zubov, zatiaľ čo pásiky menia farbu zubov aj zvnútra.

  Trvalé vybielenie zubov.

  Existuje nejaký spôsob ako natrvalo vybieliť zuby?
  Maja

  Ďakujeme za otázku. Natrvalo bohužiaľ nie. Zuby sú však po bielení biele veľmi dlho, závisí to ale samozrejme aj od starostlivosti o nich, od ústnej hygieny a celkovej životosprávy. Človek, ktorý si už raz zuby vybielil pásikmi Crest, nebude mať pravdepodobne už nikdy také žlté zuby, aké mal pred prvým bielením zubov. Bielené zuby totiž tak výrazne zmenia farbu na belšiu, že človek sa k pôvodnej farbe väčšinou nikdy nevráti. Jednak to je spôsobené samotným bielením a zmenou farby chrupu a ďalej aj celkovou zmenou starostlivosti o zuby, kedy človek s bielymi zubami sa snaží udržať si pekné zuby viac ako sa o to snažil predtým ako zuby bielil prvýkrát. Samozrejme sa nedá dodržiavať „biela diéta“ celý život, ale dajú sa dodržiavať aspoň také minimalistické návyky ako napríklad, že po vypití farbiaceho nápoja (káva, mrkvová či repová šťava, coca cola) je dobré vypiť aj trochu čistej vody, ktorá čiastočne opláchne farbivá zo zubov a podobne. Biele zuby si udržíte dlhšie aj pri používaní kvalitných zubných pást, ako sú napríklad aj zubné pasty Crest, ktoré sú číslom 1 v oblasti ústnej hygieny v USA. Ľudia, ktorí si prvýkrát zakúpili pastu Crest (väčšinou ide o pastu 3D White Glamorous White LUXE), ju začali používať pravidelne a opakovane si ju kupujú, keďže vidia jej účinky a obľúbili si ju. Odporúčame teda skúsiť takéto bielenie pásikmi Crest a potom si navyknúť aspoň na nejaké základné pravidla proti rýchlemu naberaniu farbív na zuby a taktiež používať dlhodobo kvalitné zubné pasty Crest, ktorý veľmi dobre leštia povrch zubov, zbavujú ich od nových farbív a usadenín a tým predlžujú želaný efekt bielych zubov.

  Efektivita vybielenia.

  Chcem sa opýtať, mám 17 rokov, už som používala všetko možné, ale zatiaľ mi žiadne bieliace pasty nepomohli...užívala som veľa liekov, aj tetracyklínové antibiotiká... je to preto? Aké bielenie by ste mi odporučili? pomôže mi niečo?
  Lenka

  Bieliť tetracyklínové zuby je komplikovanejšie ako bieliť zuby nesfarbené zvnútra pôsobením antibiotík. Na toto Vám zubné pasty nepomôžu, keďže pasty leštia len povrch zubov, ale nemenia farbu zuboviny zvnútra. Odporučili by sme siahnuť po pásikoch Crest, tie by Vám mali pomôcť. Ideálnym riešením by boli pásiky Supreme, Professional Effects, alebo kombinácia polovičného balenia pásikov FlexFit Supreme a polovičného či celého balenia Professional Effects. Samozrejme treba mať zuby ošetrené od kazov a zápalu ďasien. Tetracyklínové zuby sa dajú vybieliť, len treba použiť kvalitný účinný produkt a trpezlivo bieliť.

  Odporúčané bieliacie pásiky.

  Dobrý deň, neviem si vybrať pásiky pre seba. Nemám problém s citlivosťou zubov, mám zdravé zuby, nefajčím, nepijem. Ktoré pásiky by ste mi odporučili? Ďakujem.
  Lucia

  Odporučili by sme pásiky Professional Effects. Sú to najodporúčanejšie, najobľúbenejšie a najpredávanejšie bieliace pásiky. Aplikujú sa na 30 minút denne počas 20 dní a bieliaci efekt je veľmi kvalitný. V e-shope nájdete aj možnosť kúpy polovičného balenia týchto pásikov, keďže väčšine ľudí stačí na vybielenie zubov aj polovičný počet aplikácií. V takom prípade však efekt vydrží kratšie ako pri použití celého balenia pásikov. Tieto pásiky odporúčame, ale výborný bieliaci efekt dosiahnete aj s o niečo slabšími pásikmi Glamorous White alebo s najslabšími Vivid, keďže nefajčíte, nepijete kávu a máte pravdepodobne mladé zuby. Keďže nemáte problémy s citlivosťou zubov, použiť môžete prakticky ktorýkoľvek druh pásikov Crest, výber je na Vás. Záleží, či uprednostníte postupné bielenie 30 minút denne počas dlhšieho obdobia, alebo uprednostníte rýchlejšiu alternatívu bielenia hodinu denne počas kratšieho obdobia (napr. FlexFit Supreme).