Ako na bielenie zubov

Ako sa konečne dopracovať k bielym a zdravým zubom a udržať si ich biele čo najdlhšie? Viete o tom, že existuje bielenie zubov u zubára, ale zamýšľate sa aj nad tým, ako na bielenie zubov v pohodlí domova? Zuby sa dajú účinne a bezpečne vybieliť aj doma. Treba mať len ten správny produkt a aspoň nejaké potrebné informácie o problematike bielenia zubov.

Ako mať zdravé a biele zuby

Starajte sa o zuby tak ako sa to má a nemajte žiadne výhovorky, nič neodkladajte! Dbajte na správnu techniku čistenia zubov, používajte správne zubné kefky, zubnú niť a aspoň raz za týždeň aj medzizubnú kefku.

Používajte kvalitnú zubnú pastu. Pre udržanie bielych zubov, dokonalé odstraňovanie zafarbení z povrchu zubov, zdravý chrup a ochranu pred zubným kazom odporúčame používať pravidelne a dlhodobo bieliacu zubnú pastu Crest 3D White BRILLIANCE alebo inú pastu Crest zo série 3D White. Neodporúčame ju len preto, lebo ide o pastu značky Crest, ale preto, lebo ide naozaj o pastu veľmi vysokej kvality, s ktorou je spokojný vždy každý, kto ju aspoň raz použil. Vyskúšajte ju aspoň raz a uvidíte, že už ju nevymeníte za inú.

Počas bielenia zubov pásikmi Crest dodržujte bielu diétu, čiže sa vyhýbajte farbiacim potravinám a nápojom ako napríklad: káva, colové nápoje, červené víno, čaj (najmä zelený a čierny), cvikla, špenát, mrkva, čučoriedky, kečup a pod. Ideálne je začať s bielou diétou už niekoľko dní pred bieliacou kúrou a dodržiavať ju aj po bielení, podľa možností čo najdlhšie. Základ pitného režimu by u vás mala tvoriť voda. Ak pijete čokoľvek, čo obsahuje cukor či farbivá, bielemu chrupu pomôžete ak si zuby opláchnete čistou vodou.

Počas bielenia sa vyhýbajte citrusom kvôli ich silným kyselinám.

Ak fajčíte, pokúste sa fajčenie počas kúry obmedziť na minimum.

Ideálne je pred bielením zubov absolvovať dentálnu hygienu kvôli odstráneniu zubného kameňa a povlaku z povrchu zubov. Nie je to nevyhnutnosť, pásiky zaberajú aj bez toho, ale zvýši to ich účinok na maximum.

Pri výskyte zvýšenej citlivosti zubov po bielení zubov používajte pastu na citlivé zuby.

ako na biele zuby
Bielenie zubov môže prebiehať aj v pohodlí domova. Stačí mať ten správny produkt.

Po bieliacej kúre používajte aspoň počas prvých 4 týždňov raz za týždeň gél na fluoridáciu skloviny, napríklad Elmex gél.

Zuby by si samozrejme nemal bieliť človek, ktorý má zubné kazy. Najprv je potrebné dať si kazy do poriadku a bieliť až potom. Dobré je tiež vedieť, či máte všetky plomby v poriadku, či tesnia dobre a či netreba niektorú prípadne vymeniť za novšiu. Bielenie nie je vhodné pre ľudí, ktorí trpia zápalom ďasien (krvácanie ďasien). Zápal treba liečiť, pravidelne používať zubnú niť a medzizubnú kefku.

Toto sú len základné rady ako na bielenie zubov doma. Ak ich budete dodržiavať, budú vaše zuby biele po dlhý čas. Na bieliace pásiky Crest sa môžete na 100 % spoľahnúť. Ide o najpoužívanejší a najdôveryhodnejší produkt na domáce bielenie zubov na svete, ktorí pravidelne používajú milióny ľudí po celom svete. Stačí vám skúsiť jedno balenie a potom už vybielený úsmev len udržiavať napríklad aj za pomoci týchto našich rád Ako na bielenie zubov. Pred dokonalý efekt bielenia zubov pásikmi Crest si pozrite Rady ako používať pásiky.