Mýty o bielení zubov

Bielenie zubov určite nie je vecou, ktorej by rozumel každý laik a každá „babka z ulice“. Preto neriešte čo vám povie vaša kamarátka alebo sused, ktorý nikdy v živote zuby nebielil, má kopec kazov a škaredé hnedé nezdravé zuby. Radšej sa poraďte s odborníkom, ktorý tomu naozaj rozumie, vzdeláva sa v tejto oblasti pravidelne a akceptuje aj nové moderné vedecké poznatky, alebo si prečítajte tento článok a majte lepší prehľad o tom, aké sú najčastejšie mýty o bielení zubov prevládajúce u laickej verejnosti. Nenechajte sa podobnými fámami oklamať.

 

…A neničí to sklovinu?“ (najčastejšia otázka ohľadom bielenia zubov u laickej verejnosti)

Nie! Neničí. Nie je to jednoducho chemicky možné. Účinné látky v bieliacom gély prenikajú medzi kryštály skloviny a reagujú s pigmentmi. Iba približne 2% skloviny zuba sú organické substancie, ktoré spolupôsobia na sfarbení zuba. Ostatných 98% sú kryštály anorganického pôvodu, na ktoré účinné látky nepôsobia. Ak máte zdravé zuby, netrpíte zjavnými poruchami vývoja skloviny, bielenie zubov je pre vás absolútne BEZPEČNÉ. Samozrejme že bieliť si nebudete zuby, ktoré majú kazy, keďže kazy si najprv treba dať do poriadku. Taktiež si samozrejme zuby nebude bieliť človek, ktorému krvácajú ďasná, trpí zápalom ďasien, lebo sa nestará o zuby. Bielenie zubov je pre ľudí s normálnym zdravým chrupom úplne bezpečné a nemá ako poškodiť sklovinu, ani vám nepopraská sklovina, ani žiadne podobné hlúposti, ktoré sa bežne šíria medzi verejnosťou v laických anonymných internetových diskusiách a podobne. Sklovinu ničí Coca Cola, či jej podobné bublinkové nápoje, ktoré obsahujú kyselinu fosforečnú. Taktiež ju ničia citrusové šťavy kvôli obsahu kyselín a dalo by sa pokračovať aj ďalej, ale určite nie bielenie zubov kvalitnými a overenými produktmi…

 

Bielenie zubov aj tak nezaberá a je to len marketing.“

Bielenie zubov je samozrejme účinné. Ak by bielenie nebolo účinné, tak by musela byť celá Amerika jeden veľký podvod. Na každom kroku tam stretnete človeka, ktorý má biele zuby. Niektorí to síce s bielymi zubami možno až preháňajú a majú ich až neprirodzene biele, ale belosť zubov si pri bielení vie každý regulovať tak, ako je to preňho prijateľné. Jednoducho keď už sú zuby také biele ako chcem, tak ďalej nebielim. Ak sa mi zvýšili nejaké pásiky na bielenie, nechám si ich na neskôr a ušetril som.

Ďalším dôkazom o funkčnosti bielenia zubov sú napríklad aj ľudia, ktorí použili na bielenie zubov pásiky Crest, konkrétne ich obrovské množstvo pozitívnych recenzií na portále heureka.sk. Sú tam nejaké negatívne nespokojné recenzie? Nie sú. Bielenie pásikmi Crest jednoducho funguje. Tu treba podotknúť, že ide o recenzie overených zákazníkov. Takúto recenziu nemôže napísať hocijaký anonym, ale len ten, kto naozaj bieliace pásiky v e-shope zakúpil a naozaj ich používal. Ak by niekomu nezabrali, určite by rád napísal negatívnu recenziu, ale nestalo sa tak (za posledných 6 rokov existencie e-shopu Bieliace-pasiky.com). Bielenie zubov je účinné. Je výhodné mať biele zuby. Ľudia s bielymi zubami sú krajší, zaujímavejší, žiadanejší a v živote väčšinou aj úspešnejší.

originály bieliacich pásikov Crest
Bieliace pásiky Crest odporúča 99% zákazníkov. Kupujte len originály na www.Bieliace-pasiky.com. Vyhnete sa tak lacným neúčinným napodobeninám dovezeným z čínskych portálov.

 

Vybielenie zubov presne o 5 odtieňov?

bielenie zubov odtiene
Takto to teda nefunguje. Ak vám niekto povie, že sa dá pri bielení zubov počet odtieňov dopredu predpovedať a dokonca presne odmerať, tak vám klame. Bielenie zubov je individuálne, výsledky môžu byť u každého mierne odlišné. Každý má iné zuby, iné genetické predpoklady, inú životosprávu, inak sa stravuje, iný vek, atď. Faktorov, ktoré vplývajú na bieliaci efekt je veľa. Najľahšie sa bielia zuby (a teda aj najlepší efekt sa pri nich dosahuje), ktoré sú mladé a časom získali vplyvom farbív z jedla a pitia žltý odtieň. Ťažšie sa bielia zuby, ktoré sú staršie a majú sivastý, či dokonca až modrastý odtieň. U človeka, ktorý má už pred bielením pomerne biely odtieň zubov, bude zmena počtu odtieňov samozrejme menšia ako u človeka, ktorý mal pred bielením sýto žlté zuby. Takže merať a dopredu predpovedať vybielenie zubov o nejaký presný počet odtieňov je lož.

 

Zaručené“ domáce recepty na bielenie zubov

Na internete sa často v rôznych diskusných fórach alebo v článkoch písaných brigádnickými nevzdelanými mladými „redaktormi z domu“ dozviete, aké rôzne „zaručené“ domáce recepty na bielenie zubov existujú. Často sa píše napríklad o bielení sódou bikarbónou. NIKDY to nerobte. Kamienkami sódy bikarbóny si poškriabete sklovinu zubov. Ak by ste sódu takto používali často, zuby si časom totálne zničíte, keďže jej kamienky majú ostré hrany.

Iné laické názory často hovoria o používaní citrónovej šťavy alebo pomarančovej kôry na bielenie zubov. Citrusy obsahujú kyseliny, ktoré leptajú sklovinu a zvyšujú výskyt zubného kazu, takže toto radšej tiež neskúšajte. Pravda je taká, že po zjedení citrusového plodu alebo po vypití pomarančového džúsu by ste si nemali aspoň 30 minút umývať zuby, aby ste nenapomáhali rozleptávaniu skloviny zubov pomocou kyselín z týchto citrusov usadených na sklovine. Nieto ešte naschvál si zuby potierať týmito kyselinami, to by bolo naozaj veľmi nerozumné.

Inde sa dočítate, že treba jesť jahody alebo žuvať špenátové listy, aby ste mali biele zuby. Ak by to bolo také jednoduché, biele zuby by mal už dávno každý. Jahody patria medzi červené ovocie a špenát je tiež potravinou, ktorej sa treba počas bielej diéty vyhýbať. Ich účinok teda nie je bieliaci, ale presne opačný.

 

Bielenie zubov je potrebné opakovať, inak sa farba zubov zase vráti.“

Aj toto je len mýtus. Samozrejme, časom sa usádzaním farbív zuby môžu zafarbiť, závisí to aj od vašej stravy , životosprávy a starostlivosti o zuby. Ale ľudom, ktorí už raz zuby bielili, väčšinou stačí po nejakom čase použiť kvalitnú bieliacu zubnú pastu alebo bieliace pero či penu a biely odtieň sa takto dá udržať niekedy aj viac ako dva roky. Na udržiavanie bielych zubov je dobrá napríklad aj zubná pasta Crest 3D White BRILLIANCE. Zubné pasty značky Crest sú svojou kvalitou naozaj výnimočné a výborne priebežne odstraňujú nové farbivá zo zubov. Nedovolia tak zubom zafarbovať sa a biely odtieň udržia bez problémov.

 

Ak vás zaujímajú aj ďalšie mýty o bielení zubov alebo sa nás chcete na niečo opýtať, pokojne sa s nami spojte cez Facebook bieliacich pásikov Crest a otázky vám zodpovieme.

 

Ak chcete zuby naozaj bezpečne a účinne vybieliť, siahnite po obľúbenej americkej kvalite, ktorou sú bieliace pásiky Crest. Kupujte len originály z overeného e-shopu Bieliace-pasiky.com. Kúpou pásikov od pochybných predajcov sa vystavujete veľkému riziku, že naletíte na lacné a neúčinné fejky dovezené z čínskych portálov. Pásiky Crest sa vyrábajú priamo v USA, nie v Číne. Odporúčame kupovať len originály, hlavne kvôli ich kvalite a bezpečnosti. Originál a kvalita samozrejme niečo stojí, ale ten efekt stojí za to. 🙂

Mýty o bielení zubov